Themes - Twenty Fourteen - en to pl translation catalogue (126 entries)

note: Description of the theme
en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
pl: Od 2014 roku, nasz domyślny motyw pozwala utworzyć responsywne, skalowalne strony w stylu magazynu lub portalu w eleganckim, nowoczesnym stylu. Wyróżnij swą ulubioną stronę zmieniając ją w styl siatki lub lub jako pokaz slajdów. Użyj trzech obszarów widgetów aby dostosować swoją stronę i zmienić układ swojej treści w stylu szablonu o pełnej szerokości oraz strony współpracownika aby pokazać autorów Twojej strony. Stworzenie strony internetowej magazynu z WordPress nigdy nie było łatwiejsze.

en: GET IN TOUCH
pl: SKONTAKTUJ SIĘ

en: Don’t hesitate to reach out.
pl: Nie wahaj się skontaktować.

en: GOT A QUESTION?
pl: MASZ PYTANIE?

en: Write title…
pl: Wprowadź tytuł…

en: Contact
pl: Kontakt

en: Read More
pl: Dowiedz się więcej

en: Clouds
pl: Chmury

en: Photo of a cloudy mountain
pl: Zdjęcie zachmurzonej góry

en: Streetscape
pl: Krajobraz ulicy

en: Photo of a streetscape
pl: Zdjęcie ulicy

en: Bridge
pl: Most

en: Photo of a bridge
pl: Zdjęcie mostu

en: Sunset
pl: Zachód słońca

en: Photo of a sunset
pl: Zdjęcie zachodu słońca

en: Here are some photos from my all-time favorite destinations.
pl: Oto kilka zdjęć z moich ulubionych miejsc.

en: Traveling Nostalgia
pl: Podróżująca nostalgia

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: This year was devoted entirely to the western hemisphere. I went on a month-long road trip through the U.S.A. and Canada, and also visited Mexico, Brazil, and Colombia.
pl: Ten rok był w całości poświęcony zachodniej półkuli. Wybrałem się w miesięczną podróż po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także odwiedziłem Meksyk, Brazylię i Kolumbię.

en: In 2012, I expanded my travels to Europe. I spent time in Poland, Germany, Italy, France, and Spain.
pl: W 2012 roku rozszerzyłem swoje podróże na Europę. Spędziłem czas w Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii.

en: My first year of traveling. I visited China, Thailand, Japan, and India.
pl: Mój pierwszy rok podróżowania. Odwiedziłem Chiny, Tajlandię, Japonię i Indie.

en: List
pl: Lista

en: I’ve traveled to over 60 countries, and have made many friends along the way. I created this website to keep track of the memories I’ve made in my years of traveling.
pl: Podróżowałem do ponad 60 krajów i po drodze poznałem wielu przyjaciół. Stworzyłem witrynę internetową, aby zachować wspomnienia, które zdobyłem podczas moich lat podróżowania.

en: Hello, my name is Joan. I am passionate about writing, travel, and photography.
pl: Witaj, mam na imię Asia. Jestem pasjonatką pisania, podróży i fotografii.

en: A person standing in front of a lake
pl: Osoba stojąca nad jeziorem

en: About
pl: Informacje

en: White
pl: Biały

en: Light Gray
pl: Jasnoszary

en: Medium Gray
pl: Szary

en: Dark Gray
pl: Ciemnoszary

en: Black
pl: Czarny

en: Green
pl: Zielony

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[0]: %1$s komentarz do &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[1]: %1$s komentarze do &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[2]: %1$s komentarzy do &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
pl: Jeden komentarz do &ldquo;%s&rdquo;

note: Template Name of the theme
en: Full Width Page
pl: Pełna szerokość strony

note: Template Name of the theme
en: Contributor Page
pl: Strona współpracownika

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
pl: Archiwa tagu: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
pl: Wyniki wyszukiwania: %s

en: Post format to show:
pl: Formaty wpisów do wyświetlenia:

en: Number of posts to show:
pl: Liczba wpisów do wyświetlenia:

en: Title:
pl: Tytuł:

note: translators: 1: Post permalink, 2: Number of images in the gallery.
en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
pl[0]: Galeria zawiera <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s obrazek</a>.
pl[1]: Galeria zawiera <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s obrazki</a>.
pl[2]: Galeria zawiera <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s obrazków</a>.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Czytaj dalej <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: More asides
pl: Więcej notatek

en: Asides
pl: Notatki na marginesie

en: More galleries
pl: Więcej galerii

en: Galleries
pl: Galerie

en: More links
pl: Więcej linków

en: Links
pl: Odnośniki

en: More quotes
pl: Więcej cytatów

en: Quotes
pl: Cytaty

en: More audio
pl: Więcej muzyki

en: Audio
pl: Plik dźwiękowy

en: More videos
pl: Więcej filmów

en: Videos
pl: Filmy

en: More images
pl: Więcej obrazków

en: Images
pl: Obrazki

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts.
pl: Użyj widgetu aby wyświetlić listę swoich ostatnich notatek, cytatów, filmów, muzyki, obrazków, galerii i linków.

en: Twenty Fourteen Ephemera
pl: Efemeryda motywu &bdquo;Twenty Fourteen&rdquo;

en: Sticky
pl: Przypięte

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
pl: <span class="meta-nav">Następny wpis</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
pl: <span class="meta-nav">Poprzedni wpis</span>%title

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
pl: <span class="meta-nav">Opublikowano w</span>%title

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Post navigation
pl: Nawigacja wpisu

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posts navigation
pl: Nawigacja po wpisach

en: Next &rarr;
pl: Następne &rarr;

en: &larr; Previous
pl: &larr; Poprzednie

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
pl: Nie wyświetlaj tagu na witrynie.

en: Tag Name
pl: Nazwa tagu

note: translators: %s: Twenty Fourteen documentation URL.
en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
pl: Szczegółowo napisany samouczek oraz inne porady i wskazówki można znaleźć w <a href="%s">dokumentacji motywu Twenty Fourteen</a>

note: translators: %s: Featured images documentation URL.
en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
pl: Ulepsz swoją witrynę, używając <a href="%s">obrazków wyróżniających</a> w swoich wpisach (nazywanych też miniaturkami wpisu). Dzięki czemu możesz dołączyć obrazek do wpisu bez umieszczania go w treści. Twenty Fourteen używa obrazków wyróżniających dla wpisów i stron ponad tytułem oraz w części wyróżnionej na stronie głównej.

note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL, 3: Customizer URL, 4: Post editor URL.
en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by a <a href="%1$s">tag</a>; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
pl: Wyróżnij maksymalnie 6 wpisów na stronie głównej i wyświetl je w siatce lub jako pokaz slajdów. Wybierz <a href="%1$s">tag</a>, który będzie kontrolował wyświetlane wpisy. Na ekranie <a href="%2$s">Wygląd &rarr; Ustawienia</a> możesz wybrać tag oraz wygląd. Jeżeli zabraknie wpisów, to zostaną wybrane te, które są <a href="%3$s">przyklejone</a>.

en: Slider
pl: Pokaz slajdów

en: Grid
pl: Siatka

en: Layout
pl: Układ

[ctx: featured content default tag slug]
note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL, 3: Customizer URL, 4: Post editor URL.
en: featured
pl: wyróżnione

note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL.
en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
pl: Użyj <a href="%1$s">tagu</a>, aby wyróżnić wpisy. Jeśli żadne wpisy nie zostaną oznaczone tagiem, zamiast nich wyświetlone zostaną <a href="%2$s">przyklejone wpisy</a>.

en: Featured Content
pl: Treść wyróżniona

en: Background may only be visible on wide screens.
pl: Tło będzie widoczne tylko na szerokich ekranach.

en: May only be visible on wide screens.
pl: Tło będzie widoczne tylko na dużych ekranach.

en: Display Site Title &amp; Tagline
pl: Wyświetlaj tytuł i opis witryny

en: Site Title Color
pl: Kolor tytułu witryny

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
pl: Minimalna wersja WordPressa, na której może być uruchomiony motyw Twenty Fourteen to 3.6. Aktualnie używana jest wersja %s. Proszę zaktualizować WordPressa i spróbować ponownie.

en: Next Image
pl: Następny obrazek

en: Previous Image
pl: Poprzedni obrazek

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
pl: Przejdź do treści

en: Primary Menu
pl: Menu główne

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
pl: Szukaj

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
pl: Strona %s

note: translators: %d: Post count.
en: %d Article | %d Articles
pl[0]: %d artykuł
pl[1]: %d artykuły
pl[2]: %d artykułów

en: Next
pl: Następny

en: Previous
pl: Poprzedni

[ctx: Lato font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
pl: włącz

en: Appears in the footer section of the site.
pl: Znajduje się w stopce witryny.

en: Footer Widget Area
pl: Obszar widżetów stopki

en: Additional sidebar that appears on the right.
pl: Dodatkowy panel boczny, który wyświetlany jest po prawej.

en: Content Sidebar
pl: Panel boczny w treści

en: Main sidebar that appears on the left.
pl: Główny panel, wyświetlany po lewej stronie.

en: Primary Sidebar
pl: Pierwszy panel boczny

en: Secondary menu in left sidebar
pl: Drugie menu w lewym panelu bocznym

en: Top primary menu
pl: Górne podstawowe menu

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
pl: Dumnie wspierane przez %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
pl: Nie udało się znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie przyniesie lepsze rezultaty.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
pl: Brak wyników wyszukiwania. Proszę spróbować ponownie z innymi słowami.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
pl: Czy można już opublikować pierwszy wpis? <a href="%s">Zacznij tutaj</a>.

en: Nothing Found
pl: Niczego nie znaleziono

en: Pages:
pl: Strony:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Czytaj dalej %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Edit
pl: Edytuj

en: % Comments
pl: % komentarzy

en: 1 Comment
pl: Jeden komentarz

en: Leave a comment
pl: Dodaj komentarz

en: Comments are closed.
pl: Możliwość komentowania została wyłączona.

en: Newer Comments &rarr;
pl: Nowsze komentarze &rarr;

en: &larr; Older Comments
pl: &larr; Starsze komentarze

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
pl: Nawigacja po komentarzach

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
pl: Archiwum kategorii: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
pl: Wszystkie wpisy, których autorem jest %s

en: Archives
pl: Archiwa

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
pl: Archiwum roku: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
pl: Archiwum miesiąca: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
pl: Archiwum dnia: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
pl: Niczego tutaj nie ma. Może użyj wyszukiwarki?

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
pl: https://pl.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
pl: zespół WordPressa
